Jezdecké kroužky

 ! NOVINKA !

Kroužek u koní pro děti se specifickými potřebami

Jízda na koni + paravoltiž

Pro koho je kroužek vhodný: Kroužek je určený pro děti, kterým je potřeba věnovat více individuální péče a pracovat s nimi ve skupině pomaleji. Na jednoho vedoucího budou jen 4 děti, aby se jim mohl dostatečně věnovat.

Vhodné pro děti s poruchami učení, s lehkým mentálním nebo fyzickým postižením, hyperaktivní děti, atp. Na kroužek je nutné potvrzení od lékaře, že dítě může kroužek u koní navštěvovat.

Náplň kroužku: Děti se během kroužku budou věnovat péči o koně (krmení senem, úklid ohrádek, čištění koní). Dále se budou učit s koňmi komunikovat a pracovat ze země, budou jezdit na koni do terénu s vodičem a trénovat paravoltiž.

Cíle: Mezi cíle paravoltiže se řadí rozvíjení a zdokonalování pohybových schopností a celkové motoriky a koordinace. V rámci možností také zlepšování psychické kondice a schopnosti spolupráce s dalšími členy týmu. Cílem je také podpora samostatnosti, tvořivosti a zvyšování sebevědomí cvičenců. K tomu významně přispívá i kontakt s koňmi. Cvičení by mělo vést k pocitům uspokojení a radosti z dosažených výsledků na závodech posilují jejich sebevědomí i chuť na sobě dále pracovat a jejich radost je i radostí pro jejich rodiče i pro nás cvičitele.

Termín: 1x týdně, pátek od 17:30

Cena: 2500,-Kč za 8 lekcí

 

Paravoltiž je jednou z rehabilitačních metod. Jedinec se zdravotním znevýhodněním (paravoltižér) vykonává pod zdravotním dozorem na nesedlaném koni gymnastické cviky, a to buď samostatně, nebo ve dvojici. Koně vede lonžér na lonži ve voltižním kruhu na levou ruku. Paravoltiž je v základech shodná s voltiží, což je sportovní disciplína nazývaná jako gymnastika na koni. Je určena zejména osobám: s poruchami chování (hyperaktivita, agresívní chování), s tělesným postižením (skoliózy, vadné držení těla), s mentální retardací či s dětskou mozkovou obrnou.

Vliv paravoltiže na cvičence
Je prokázáno, že paravoltižní ježdění má vliv na celkový vývoj jedince se zdravotním znevýhodněním. Ovlivňuje jak jeho fyzickou, tak psychickou stránku. Nejviditelnější je vliv na svalstvo a správné držení těla, ale působí pozitivně také na krevní oběh, dýchací a nervový systém a psychiku jedince. Trénovaný organismus je proto mnohem lépe chráněn proti negativním vlivům prostředí, je méně náchylný k nachlazení a pomaleji se unaví. Z pohledu pediatrie, ortopedie i psychologie je tento druh sportu ideální prevencí či typem terapie.

 

———————————————————————————————————————————

PODZIMNÍ CYKLUS JEZDECKÝCH KROUŽKŮ 2023

Kroužky budou probíhat ve třech cyklech – jarní, podzimní a zimní

Podzimní cyklus se bude skládat z 10 lekcí (každá lekce dlouhá 1,5 – 2 hodiny)

8 lekcí bude praktických – zkusíme si práci s koňmi ze země (1 lekce), výcvik samostatného vedení koně na jízdárně a trénování správného sedu (1-2 lekce) a hlavně budeme jezdit na vyjížďky do terénu (5-6 lekcí).

2 lekce budou teoretické (většinou za deštivého počasí nebo po změně času, když máme brzo tmu)

Dětí na kroužku je maximálně 12 a po celou dobu jsou s nimi min. 2 instruktoři

Kroužky nejsou plnohodnotnou náhradou individuálních lekcí výcviku na jízdárně! 

Systém ,,levelů” – děti v rámci kroužku začátečníků a mírně pokročilých budou rozdělení ještě do dalších menších skupin a budou plnit různé teoretické i praktické úkoly a v rámci těchto skupin se budou moct posunovat dal (po splnění určitých dílčích úkolů). 
Např. až v kroužku začátečníků splní všechny levely, tak se budou moct posunout do kroužku mírně pokročilých 😊

Začátečníci

Kroužek je vhodný pro nejmenší děti od 5-ti let, které se chtějí dostat do světa koní, trávit čas v krásné přírodě a naučit se pochopit potřeby a život koní. Děti se starají o koně a zvířata na ranči, učí se teorii týkající se koní, hrají různé hry a učí se základy ježdění s vodičem a na lonži ( 10 – 15 minut )                                    

PONDĚLÍ – 15:30 – 17:00            (2 VOLNÁ MÍSTA)

STŘEDA – 15:30 – 17:00       (OBSAZENO)      

  Cena: 2 500,-Kč / cyklus

 

Mírně pokročilí

Starší děti (8 let a víc), které už zvládají koně samostatně v kroku a klusu, chodí na kroužek pro mírně pokročilé. Na tomto kroužku už jezdí děti déle a samostatně bez vodiče (25-30 minut) – na jízdárně, v terénu nebo se učí pracovat s koňmi také země a poznávat jejich chování. 

PONDĚLÍ – 17:00 – 19:00 

STŘEDA – 17:00 – 19:00 

Cena: 3 000,-Kč / cyklus

Mírně pokročilí PLUS 

Starší děti, které k nám na kroužky dochází delší dobu a už se můžou posunout dál a začít se učit cválat, budou docházet ve čtvrtek.  Koho se to týká se domlouváme osobně nebo na tel. +420 739 903 116

ČTVRTEK – 15:30 – 17:00

Cena: 3 000,-Kč / cyklus

Pokročilí

Kroužek je určen pro ty, kteří zvládají koně v kroku, klusu i ve cvalu. Děti se zabývají hlavně praktickou výukou – jezdíme buď na jízdárně nebo do terénu. Zkušenější jezdci se učí i skákat a ovládat základní drezurní práci.

ČTVRTEK – 17:00 – 19:00

PÁTEK – 15:30 – 17:30

Cena: 3 000,-Kč / cyklus

Nedělní kroužky jednou za 14 dní

Pro děti, které chtějí pravidelně jezdit, ale mají to k nám dál a nestíhají jezdit ve všední dny.

Kroužek je vhodný pro začátečníky, mírně pokročilé a pokročilé jezdce a bude obsahovat 6 lekcí, které budou delší (2,5 hodiny). První kroužek proběhne v neděli 3. 9. 2023 a poté každých 14 dní (poslední 12.11.2023)

  • Začátečníci a mírně pokročilí: 16:00 – 18:30
  • Pokročilí: 14:30 – 16:30

Cena: 3 000,-Kč / cyklus

 

Přihlašování na kroužky

Přihlašování na podzimní cyklus je spuštěno – nutné místo rezervovat telefonicky na čísle +420 739 903 116

Platba

Po potvrzení volného místa na Vámi vybraném termínu je nutné uhradit zálohu během měsíce srpna. Zálohu ve výši 500,- Kč uhraďte na účet 2301154213/2010 (do poznámky uvést: členský příspěvek za ,,jméno dítěte a den, který bude chodit“). 

-> např. ČLENSKÝ PŘÍSPĚVEK KAREL NOVÁK – ČTVRTEK

Doplatek se bude hradit na prvním kroužku v hotovosti.

Podzimní cyklus kroužků

Začínat budeme v týdnu od 4. 9. 2023 a poslední kroužek proběhne v týdnu od 6. 11. 2023.

Nahrazování lekcí – v případě neúčasti na některé z praktických lekcí je možné si JEDNU lekci nahradit v týdnu od 13. 11. 2023 v běžném čase Vašeho kroužku (chodíte-li na kroužek v pondělí od 15:30 hodin, tak náhrada proběhne také v pondělí 13. 11. 2023 od 15:30 hodin ) – vždy budeme informovat ty, kterých se to bude týkat 😊

SOUBORY KE STAŽENÍ – DONÉST NA PRVNÍ KROUŽEK

Bezpečnostní řád

Přihláška do jezdeckého kroužku

————————————————————————————-

 

 

 


Individuální lekce

Kdyby se chtěl někdo víc zdokonalit ve svých jezdeckých schopnostech, tak je možné zakoupit si permanentku na individuální lekce (max. 3 děti na lekci) – cena 4500,-Kč za 11 lekcí – možnost ježdění ve všední dny i o víkendech.


 

  

Kroužek pro maminky nebo tatínky na RD 

Jste na mateřské a chcete se svými dětmi trávit čas venku, v krásné přírodě a ve společnosti zvířat?  Chcete, aby Vaše děti měly vztah ke zvířatům a věděly, jak se u nich pohybovat a jak se k nim chovat?  Pak je tohle nabídka právě pro Vás!

Již několik let organizujeme kroužky pro děti starší 5-ti let, ale poslední dobou nás oslovuje stále více rodičů s mladšími dětmi, kteří by chtěli chodit za koníky. Proto jsme se rozhodli loni vypsat  kroužek pro děti do 5-ti let a docela se nám to chytlo, tak budeme letos pokračovat.

Kroužek bude probíhat pro děti v doprovodu jejich rodičů. Program kroužku bude přizpůsoben věku dětí – budeme pečovat o koníky, učit se je čistit, sedlat a vodit. Součástí kroužku bude také péče o ostatní zvířátka na ranči (kočičky, králíčky). Tak se děti nejlépe seznámí s každodenním chodem ranče. Jezdit budeme na madlech nebo dětských sedlech, vždy se zkušeným vodičem (10 – 12 minut).

Během doprovodného programu budeme s dětmi hrát různé hry, poznávat přírodu a učit se úplné základy ze života koní.

V případě zájmu o kroužek nás kontaktujte a domluvíme se na vhodném termínu. Kroužek bude probíhat zhruba 10 týdnů na jaře a 10 týdnů na podzim. Začínáme v úterý 7.9.2021

Cena kroužku pro děti

  • 300,- Kč za lekci (60 minut)
  • Na kroužek se dá zakoupit pernamentka (10 kroužků + 11.zdarma) za cenu 3000,-Kč s platností na celý rok, tzn. 1 kroužek vychází na 270,-Kč

Termíny: 

Úterý odpoledne v 16:00 hodin
 Více informací a přihlášení na tel. +420 739 903 116 (Lenka Sotolářová)