Dává nám všechno, co má… rychlost, vytrvalost, sílu…

Ale plane v něm i jeho divoký duch.

Byl jiskrou, která zažíhala dávné mýty.

Byl chloubou králů a dobyvatelů.

Byl oporou civilizace.

Pod jeho kopyty se utvářely dějiny.

Dodnes má v našich srdcích místo, ona pyšná krása, který nese jméno kůň…

 

Ranč Kopaniny​  

Koni, jsi věru stvořením, jakému není rovno, neboť umíš létat bez křídel a bez meče dobývat….
Korán

Vítejte na stránkách ranče Kopaniny!  

Náš ranč se nachází v blízkosti Moravského krasu – asi půl kilometru od vesnice Kulířov (okres Blansko), 2 km od obce Krásensko a 7 km od Jedovnic. V blízkosti měst Vyškov, Blansko, Brno, Prostějov i Olomouc. Nabízíme vyjížďky na koních krásnou přírodou Drahanské vrchoviny, pravidelné ježdění pro děti i dospělé, hipoterapii v pedagigcké a sociální praxi, letní dětské tábory a mnoho dalšího. Je tu nádherná příroda, klid, pěkné lesy i louky na vyjížďky na koních i dobrá parta lidí.  Ideální místo na odpočinek, relax a vycházky. 

 

Každoročně také pořádáme poslední sobotu v říjnu Hubertovu jízdu!

Na těchto stránkách se dozvíte všechny informace o našich koních, nabízených službách i aktuálních termínech kroužků a táborů. 

Všechny fotky a aktuality najdete zde:

https://www.facebook.com/Ran%C4%8D-Kopaniny-122010987895772/

 

Jak se k nám dostanete?

HLAVNĚ NEDÁVEJTE DO GPS RANČ KOPANINY!!! Dojeli by jste k závoře do vojenského újezdu. Do GPS dejte jenom Kulířov a poté se řiďte tímto návodem: 

Jedete přes obec Kulířov – směr od Blanska či Prostějova na Vyškov… minete v Kulířově po levé ruce hospodu, zastávku, obecní úřad a malou vodní nádrž a pak se dáte doprava do mírného kopečka (po pravé straně na sloupu je cedule). 

Ranč Kopaniny

 

Na této křižovatce odbočíte doprava, pojedete pořád po asfaltce, do mírného kopečka a potom kolem srubu (ten musíte mít po levé straně) pořád dál. Po skončení asfaltové silnice začíná polní cestě, pojedete asi 500 metrů podél výběhů až k lesu a tam už jsou vidět ohrady a ranč.​

Na ranči prosím parkujte vpravo nad jízdárnou – nesjíždět až dolů kolem jízdárny ke srubu.

 

Ranč Kopaniny

 

Podpořili nás: