Naše koně

Naše Koně

Kde v širém světě nalezneš tu vznešenost, přátelství, čest, bez pýchy, předsudků a závisti, tu krásu bez marnivosti? Tam, kde se půvab ve svalech snoubí a síla spoutána je něžností. Slouží bez podlézavosti, bojoval s nenávistí. Nic není tak mocné, nic méně surové, nic tak rychlé, nic tak trpělivé jako kůň..

Koníci u nás na ranči jsou ustájeni v režimu 24/7 s přístřeškem, kam mají volný přístup.  Seno mají nonstop a jádro dostávají jednou denně mimo pastevní sezonu. Celou sezonu se pasou na 30 ha pastvině.

Malbína ČMB, nar.28.4.1996          

o: Milbach (ČMB)                                                                                                                          m: Agbana ČMB)

Maskot ranče Kopaniny. První hříbě, které se tady narodilo. Je to moc hodná kobylka, pohodlná, ochotná a na to, že je to chladnokrevník je i rychlá. Umí i pár cirkusových kousků. Mám pocit, že je pro každou špatnost. Ideální koník pro začínající a nejisté jezdce.

Majitel: Ranč Kopaniny (na fotce je jeho dcera Lucinka, která prohlásila Malbínu za svůj majetek a táta je musí ptát, jestli si ji může půjčit) Začínala na ní i jeho starší dcera Lenka, která se už prohání na vlastní kobylce. Malbína je zkrátka nepostradatelným členem rodiny.

Malbína ranč KopaninyMalbína ranč Kopaniny

 

 

Carmen, nar. 8.5.2008

o: Cortesano (PRE SP)                                                                                                                m: Malbína (ČMB)

Je to pravá malá Malbína. Učí se od maminky velice rychle (hlavně lotroviny) a je to znát. Je hodná, mazlivá a má dobré nadání na koniny všeho druhu. Někdy mám pocit, že by se hodila do cirkusu. Je taková naše hvězda.

Mladá dáma už chodí pod sedlo a je šikovná. Přiježďuje se westernově i anglicky a na vyjížďky chodí, ale pouze se zkušenějšími jezdci.

Majitel: Ranč Kopaniny

Carmen ranč KopaninyCarmen ranč Kopaniny

 

 

Carsen, nar. 3.5.2011

o: Cortesano (PRE)

m. Malbína (ČMB)

Takže Carsena jsme už vykastrovali a je opět u nás na ranči. Na jaře 2014 jsme ho obsedli a je úžasný – už v létě jezdil s dětičkama na táboře 🙂 Je to celá Malbína. Aktuálně využívaný na kroužky pro děti i vyjížďky pro začátečníky. 

Majitel: Ranč Kopaniny

Carsen ranč KopaninyImage

 

 

Milá ČT, nar. 16.1.2001

o: Przedswit X – 80

m: Opava

Dá se říct, že Milá dělá čest svému jménu. Je to hodná, příjemná kobylka, v pravou chvíli temperamentní. Chodí hlavně pod turisty.

Majitel: Ranč Kopaniny 

Milá ranč KopaninyMilá ranč Kopaniny

 

 

Nikita,AQH, nar. 26.4.2008

O: Smartin Off

M: Colonels Golden Star

Tuto ,,kobylku“ jsme si dovezli letos v únoru. Našla jsem na internetu, že někdo prodává hermafrodita AQH a zajímalo nás, jak vypadá hermafrodit 

Tak jsme se na ni jeli podívat.. zalíbila se nám a hned jsme si ji dovezli. Je strašně hodná, pod sedlem ovladatelná, ale má jediný mínus.. občas hřebčí . V létě chodí s dětma, jezdí na ní úplní začátečníci. 🙂

Majitel:Ranč Kopaniny

Nikita ranč Kopaniny

 

Ebon, nar. 7. 5. 2008

o: BNE Cool Junior (QH)

m: Elizabet (pony)

Ebona jsme koupili v létě 2017 a je to moc hodný koník vhodný i pro začínající jezdce. Občas trochu tvrdohlavý – řekla bych, že má v sobě něco z hucula 😀 

Majitel: Ranč Kopaniny

 

Melody, nar. 3. 3. 2012

Tuto kobylku jsme koupili na jaře 2017 a nebyla obsedlá. Hned jsme s ní začali pracovat a nyní je to pod sedlem spolehlivý kůň. Zatím vhodná spíše pro zkušenější jezdce, ale do budoucna bude nejspíš vhodná i pro začátečníky – je to pohodář a nic moc neřeší.

Majitel: Ranč Kopaniny

Princezna, nar. 16. 6. 2016

o: 1063 Korál (ČMB)

m: 44/344 Diana (ČMB)

Majitel: Ranč Kopaniny

Rulík, nar. 21.5. 2005

o: Borax (ČMB)

m: Sylva (chl – N)

Rulíka má nyní na ranči ustájeného Pavel Holubář, ale stále si ho půjčujeme na ježdění. Rulík chodí převážně na vyjížďky do terénu se začátečníky i zkušenými jezdci a práce na jízdárně ho moc nebaví. Hodně lidí se ptá, jestli není náhodou kříženec fríse 😀

Majitel: Pavel Holubář

 

Elit, A1/1, nar. 2.1.1999

o: Tahasun (IRE)

m: Ellen

Majitel si ho ustájil na ranči na dožití. Je to takový křivonožka, na kterém se nedá jezdit. Takže si užívá sladkého nicnedělání.

Elit ranč KopaninyElit ranč Kopaniny

 

 

 

Azola (Azalka),ČT,nar. 1.6.1994

o. North Star VII-35

m. Dora

I tato kobylka patří Lence. Ani ona neměla problémy začlenit se do stáda. Na jaře (2012) plánuje Lenka připuštění, takže bude mít (pokud to dobře dopadne a věříme, že ano) krásné hříbátko – připouštění zatím neproběhlo

Majitel: Lenka Jelínková

Azola ranč KopaninyAzola ranč Kopaniny

 

 

Trixinat, (Trixi), ČT, nar.25.12.2001

o. Diktant Slatiňanský

m. Gabra

Tak tento valášek je též soukromý koník, který patří Lence Gachové.  Je to milý koník, který je ve stádě nekonfliktní a momentálně si rozumí s Milou.

Majitel:Lenka Gachová

Trixinat ranč Kopaniny

 

Pepina, nar. 14.4.2010

Tuto krasavici si u nás ustájila její majitelka Máša. Ač jsou oba její rodiče strakatí, ona se vyloupla jako ryzečka…(asi po sousedovi). Je to malá drzaňa, všude vleze, s každým se chce kamarádit a všichni lidi jsou tu proto, aby si jí všímali….

Majitel: Lenka Jelen

Pepina ranč KopaninyPepina ranč Kopaniny

 

 

Dora, ČT, nar.7.7.1998

O: Przedswit x-80 (ČT)

M: Kety (ČT)

Majitel: Jitka Lopatová

Dora ranč Kopaniny

 

 

Leknín, ČT, nar. 30.6.2002

O: 2516 Lopez (hann.)

M: Lesná (ČT)

Majitel: Dana Hladišová

Leknín ranč Kopaniny

 

Rock Rainy Star, nar. 3. 6. 2007

o: FF Rock me baby (Appa)

m: Fancy watani (Appa)

Rainy je u nás na ustájení taktéž od roku 2017. 

Majitel: Vlastík Dlouhý 

Nearca, nar. 30. 3. 1994

o: 2542 Shagya Rasim (SH II – CZ) 

m: JM 4034 Nelly (Sl. t.) 

Tento koník je u nás na ranči na ustájení už pár let. 

Majitel: Miloš Kotlán

 

Nadir, nar. 23. 5. 2013

o: 2791 Neapolitano IV CZ (lipicán)

m: 52/180 Darines (ČT)

Majitel: Zuzka Suchá

Tiara, nar. 27. 2. 2009

o:

m: Tradycja

Majitel: Petra Kubíčková 

Rinaldina, lipicán, nar. 22. 4. 2009

o: 3457 Pluto X Timrava 

m: 60/229 Rigoleta

Majitel: Veronika Matoušková

Barieala, lipicán, nar. 11. 3. 2010

o: 3738 Favory XV Tulipán

m: Favory Bori 

Majitel: Jana Prosserová

Morado, A1/1, nar. 28. 4. 2004

o: Rainbows for life (CAN)

m: Moonbride (GB)

Majitel: Jana Prosserová

 

Vítek II. z Jalového Dvora, nar. 21. 7. 2016

Vítek alias Pedro je oslík a je u nás také na ustájení. Začlenění do stáda byl celkem oříšek, ale teď už si koně zvykli a oslíka přijali za člena stáda 🙂

Majitel: Klára Krkavcová

 

Máňa

plnokrevná mašina, která splní svému jezdci jakákoliv přání (pokud je tedy dostatek paliva…)  Datum přesného narození neznáme, ale pořád řádí jako mladice…

Majitel: Broňa, ale kdo si ji osedlá dřív (a Broňa ho nechytí), ten jede

ranč Kopaninyranč Kopaniny

 

 

 

 

 

 

 

I když jsou všichni naši koníci hodní a člověku neublíží, nikdy se neví, jak se zachovají v té které situaci. Je to přece jen zvíře a ne stroj. Takže se k nim můsíme chovat s respektem, ale beze strachu. Jen tak se vyhneme nepříjemným situacim…

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat