Naše koně

Naše Koně

Kde v širém světě nalezneš tu vznešenost, přátelství, čest, bez pýchy, předsudků a závisti, tu krásu bez marnivosti? Tam, kde se půvab ve svalech snoubí a síla spoutána je něžností. Slouží bez podlézavosti, bojoval s nenávistí. Nic není tak mocné, nic méně surové, nic tak rychlé, nic tak trpělivé jako kůň..

Koníci u nás na ranči jsou ustájeni v režimu 24/7 s přístřeškem, kam mají volný přístup.  Seno mají nonstop a jádro dostávají jednou denně. Celé léto se pasou na 16 ha pastvině.

Malbína ČMB, nar.28.4.1996          

o: Milbach (ČMB)                                                                                                                          m: Agbana ČMB)

Maskot ranče Kopaniny. První hříbě, které se tady narodilo. Je to moc hodná kobylka, pohodlná, ochotná a na to, že je to chladnokrevník je i rychlá. Umí i pár cirkusových kousků. Mám pocit, že je pro každou špatnost. Ideální koník pro začínající a nejisté jezdce.

Majitel: Broňa (na fotce je jeho dcera Lucinka, která prohlásila Malbínu za svůj majetek a táta je musí ptát, jestli si ji může půjčit) Začínala na ní i jeho starší dcera Lenka, která se už prohání na vlastní kobylce. Malbína je zkrátka nepostradatelným členem rodiny.

Malbína ranč KopaninyMalbína ranč Kopaniny

 

 

 

 

 

 

Carmen, nar. 8.5.2008

o: Cortesano (PRE SP)                                                                                                                m: Malbína (ČMB)

Je to pravá malá Malbína. Učí se od maminky velice rychle (hlavně lotroviny) a je to znát. Je hodná, mazlivá a má dobré nadání na koniny všeho druhu. Někdy mám pocit, že by se hodila do cirkusu. Je taková naše hvězda.

Mladá dáma už chodí pod sedlo a je šikovná. Přiježďuje se westernově i anglicky a na vyjížďky chodí, ale pouze se zkušenějšími jezdci.

Majitel: Lenka S.

Carmen ranč KopaninyCarmen ranč Kopaniny

 

 

 

 

 

Carsen, nar. 3.5.2011

o: Cortesano (PRE)

m. Malbína (ČMB)

Takže Carsena jsme už vykastrovali a je opět u nás na ranči. Na jaře 2014 jsme ho obsedli a je úžasný – už v létě jezdil s dětičkama na táboře 🙂 Je to celá Malbína. Aktuálně využívaný na kroužky pro děti i vyjížďky pro začátečníky. 

Majitel: Broňa

Carsen ranč Kopaniny

Image

 

 

 

 

 

 

 

Milá ČT, nar. 16.1.2001

o: Przedswit X – 80

m: Opava

Dá se říct, že Milá dělá čest svému jménu. Je to hodná, příjemná kobylka, v pravou chvíli temperamentní. Chodí hlavně pod turisty.

Majitel: Broňa 

Milá ranč KopaninyMilá ranč Kopaniny

 

 

 

 

 

 

 

 

Elit, A1/1, nar. 2.1.1999

o: Tahasun (IRE)

m: Ellen

Majitel si ho ustájil na ranči na dožití. Je to takový křivonožka, na kterém se nedá jezdit. Takže si užívá sladkého nicnedělání.

Elit ranč KopaninyElit ranč Kopaniny

 

 

 

 

 

 

55/647 Arka,ČT, nar.7.4.1992

o: 2417 Alarm III-116

m: JM 3017 Líza

dcera v chovu: Adélka

Tato starší dáma na svůj věk moc nevypadá. Pod sedlem je hodná, na ošetřování úžasná. Jediná její nevýhoda je, že má poněkud tvrdou papulu…ale nějakou tu „vadu na kráse“ má každý kůň. Ona by byla jinak až moc úžasná… 

Majitel: Broňa

 Arka ranč KopaninyArka ranč Kopaniny

 

 

 

 

    

Azola (Azalka),ČT,nar. 1.6.1994

o. North Star VII-35

m. Dora

I tato kobylka patří Lence. Ani ona neměla problémy začlenit se do stáda. Na jaře (2012) plánuje Lenka připuštění, takže bude mít (pokud to dobře dopadne a věříme, že ano) krásné hříbátko – připouštění zatím neproběhlo

Majitel: Lenka Jelínková

Azola ranč KopaninyAzola ranč Kopaniny

 

 

 

 

 

 

Trixinat, (Trixi), ČT, nar.25.12.2001

o. Diktant Slatiňanský

m. Gabra

Tak tento valášek je též soukromý koník, který patří Lence Gachové.  Je to milý koník, který je ve stádě nekonfliktní a momentálně si rozumí s Milou.

Majitel:Lenka Gachová

Trixinat ranč Kopaniny

 

 

 

 

 

 

Bowie, ČT, nar. 9.4.2001

o. LJSR John Santos

m. Bein

Tak tato kobylka rozšířila naše stádo na Kopaninách. Broňa ji koupil pro svou dceru Lenku, ale nakonec ji dal Šárce. Nedávno se začala kamarádit s Pepinou

Majitel: Šárka Kohlová

Bowie ranč KopaninyBowie ranč Kopaniny

 

 

 

 

 

 

Pepina, nar. 14.4.2010

Tuto krasavici si u nás ustájila její majitelka Máša. Ač jsou oba její rodiče strakatí, ona se vyloupla jako ryzečka…(asi po sousedovi). Je to malá drzaňa, všude vleze, s každým se chce kamarádit a všichni lidi jsou tu proto, aby si jí všímali….

Majitel: Lenka Jelen

Pepina ranč KopaninyPepina ranč Kopaniny

 

 

 

 

 

 

Pikádor (Pinďa), A1/1, nar. 20.4.1993

o: neznámý

m: neznámá

Soukromý koník. Dřív byl ustájený na  ranči Oswego ve Svitávce, ale v létě 2012 si ho Šárka dala k nám

 Je hodný a ve stádě nekonfliktní. Akorát žrádlo si moc vychutnává – hodina mu nestačí

Majitel:Šárka Kohlová

Pikádor ranč Kopaniny

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nikita,AQH, nar. 26.4.2008

O: Smartin Off

M: Colonels Golden Star

Tuto ,,kobylku“ jsme si dovezli letos v únoru. Našla jsem na internetu, že někdo prodává hermafrodita AQH a zajímalo nás, jak vypadá hermafrodit 

Tak jsme se na ni jeli podívat.. zalíbila se nám a hned jsme si ji dovezli. Je strašně hodná, pod sedlem ovladatelná, ale má jediný mínus.. občas hřebčí . V létě chodí s dětma, jezdí na ní úplní začátečníci. 🙂

Majitel:Broňa

Nikita ranč Kopaniny

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dora, ČT, nar.7.7.1998

O: Przedswit x-80 (ČT)

M: Kety (ČT)

Majitel: Jitka

Dora ranč Kopaniny

 

 

 

 

 

 

 

 

Leknín, ČT, nar. 30.6.2002

O: 2516 Lopez (hann.)

M: Lesná (ČT)

Majitel: Dana Hladišová

Leknín ranč Kopaniny

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jack McCue Bar, APH, nar. 27.3.2010

O: Spencer Bar Tinky (APH)

M: Becky McCue (APH)

Majitel: Šárka Kohlová

Jack McCue Bar ranč Kopaniny

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Reina, nar.13.6.2006

O: Cortesano (PREsp)

M: Jana (ČT)

Tuto kobylku jsme si dovezli na podzim 2014. Je to moc hodná a klidná kobylka, která si rychle zvykla ve stádě a je závislá na Nikitě. 🙂 Zatím jezdí pouze se zkušenějšími jezdci. 

Majitel: Broňa

reina ranč Kopaniny

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Máňa

plnokrevná mašina, která splní svému jezdci jakákoliv přání (pokud je tedy dostatek paliva…)  Datum přesného narození neznáme, ale pořád řádí jako mladice…

Majitel: Broňa, ale kdo si ji osedlá dřív (a Broňa ho nechytí), ten jede

ranč Kopaninyranč Kopaniny

 

 

 

 

 

 

 

I když jsou všichni naši koníci hodní a člověku neublíží, nikdy se neví, jak se zachovají v té které situaci. Je to přece jen zvíře a ne stroj. Takže se k nim můsíme chovat s respektem, ale beze strachu. Jen tak se vyhneme nepříjemným situacim…