Vyjížďky na koních

Vyjížďky na koních

REZERVACE VYJÍŽDĚK: Pokud se Vám naše nabídka líbí a máte zájem o objednání vyjížďky, popř. výletu na koni, pak stačí zavolat a objednat si termín! Více v sekci kontakt. Ideální je volat alespoň 3 dny dopředu, ale zkusit to můžete i ráno toho dne a buď volno bude nebo ne 🙂

Co s sebou na koně: Nutné jsou dlouhé neklouzavé kalhoty (rifle, legíny, tepláky) a pevnou obuv s hladkou podrážkou a ideálně menším podpatkem. Pokud máte vlastní cyklistickou bezpečnostní helmu, tak vezměte vlastní s sebou – nějaké helmy na půjčení na ranči jsou, ale vlastní sedí na hlavě lépe. 

Skupinová vyjížďka

V okolí Kopanin je krásný terén, jako stvořený pro vyjížďky. Svézt se mohou zkušení jezdci i úplní začátečníci. Jezdí se se zkušeným instruktorem a koně chodí v řadě za sebou.  Tempo se řídí podle nejméně zdatného jezdce. Pokud by se někdo hodně bál, tak je možnost jet s vodičem. Maximální počet je 7 lidí + instruktor. Je možné jet na hodinu nebo na dýl. Maximální váha jezdců je 100 kg, těžší jezdce naši koníci bohužel nesvezou. 

Cena skupinové vyjížďky 400,-Kč / 50-60 minut (včetně základního vysvětlení sedu jezdce a vedení koně)

V případě potřeby vodiče se k ceně vyjížďky připočítá 100,- Kč za jednoho vodiče (děti do 10 let jezdí pouze s vodičem – výjimka pouze u dětí, které pravidelně jezdí a zvládají koně samostatně).

,,Např. přijede skupina 2 dospělí a 2 děti mladší 10 let, tak zaplatí 4 x 400,- Kč + 200,- Kč za dva vodiče, celkem tedy 1800,-Kč,,

Individuální vyjížďka do terénu

V případě, že jste sám/sama a chcete vyrazit na vyjížďku, případně chcete jet z nějakého důvodu individuálně jen s instruktorem, tak nezoufejte.. je možné se domluvit na individuální vyjížďce (jen  Vy a instruktor).

Případně je možné Vás připojit k jiné skupině a přidat se ke skupinové vyjížďce (5-7 lidi). Stačí jen zavolat a domluvit se 🙂

Cena individuální vyjížďky 600,- Kč/ 50-60 minut  (včetně základního vysvětlení sedu jezdce a vedení koně)

Vodění dětí na koni

Pokud máte děti, které se chtějí povozit, ale Vy jet nechcete, tak je možné děti povodit na jednom koníkovi na jízdárně nebo i v terénu. Toto je vhodné i pro menší děti – od 2 let. Máme na koníky madla (taková držátka), kde se děti lépe drží.

Cena 300,-/30 minut

 

Výlet do Podomí do restaurace 

MOMENTÁLNĚ PROBÍHA REKONSTRUKCE RESTAURACE, TAKŽE TENTO VÝLET NENÍ MOŽNÝ.

Cesta tam i zpět trvá přibližně dvě a půl hodiny a v restauraci dáváme přestávku na menší občerstvení.  Tento výlet je vhodný i pro začátečníky a děti starší 12-ti let.

Cena 1000,-/osoba  

Je možné jet i na delší výlet na různá místa (Holštejn, Ostrov u Macochy, Obůrka, Jedovnice,..), ale to je vhodné spíš pro zkušenější jezdce, kteří ovládají koně v kroku a klusu samostatně.

 

Celodenní a vícedenní putování na koních

Během roku je možné uspořádat různé výlety v sedlech, na které vám půjčíme naše koně. Koně jsou hodní, zvyklí na vyjížďky do přírody i tyto dlouhé výlety. Délka a cíl výletu záleží na domluvě. Je možné jet buď na 2, nebo na 3 dny a cíl může být westernové městečko v Boskovicích, rybník Pod Hádkem, Brno Ořešín, Nový Hrad u Olomučan a další. Na celý výlet vám bude přidělen jeden kůň nebo si je můžete prostřídat (záleží na domluvě). Každý den strávíte minimálně 5 hodin v sedle. Cestou se jednou nebo dvakrát zastavujeme na jídlo či jiné občerstvení, a abychom si oddechli.  Večery trávíme u ohně, popř. na country bále (dle nabídky konkrétního cíle výletu). Noc můžete strávit pod širým nebem nebo si domluvit vlastní ubytování.

Celodenní výlet 1500,- – 2000,-Kč/den (dle domluvené trasy)

———————————————————————————————————————————-

Výuka na jízdárně na našich koních

Toto se týká těch, kteří  se chtějí učit jezdit a naučit aspoň to základní, jako je správný sed a ovládaní koně. Lekce vede vždy kvalifikovaný instruktor jezdectví a jezdíme v anglickém stylu. Výcvik vždy přizpůsobujeme dle pokročilosti jezdců a jezdce spojujeme do skupin 2-4 lidí ve stejné jezdecké úrovni. Děláme základní drezurní a kavaletovou práci.                                                                                                                                                                              500,-Kč /60 minut (45 minut ježdění + příprava koně)

Individuální lekce na jízdárně jsou po domluvě také možné (1 jezdec a 1 instruktor).

                         650,-Kč/60 minut (45 minut ježdění + příprava koně)

Permanentky 

Pro ty z Vás, kteří chcete jezdit na koních pravidelně, tak je možné zakoupit permanentku na 11 lekcí s platností 4 měsíce za zvýhodněnou cenu.

Vyjížďky do terénu (11 lekcí) za 4000,-Kč

Výcvik na jízdárně (skupinový) za 5000,-Kč

Balíček skupinový (5x vyjížďka, 6x jízdárna) za 4500,-Kč

Balíček individuální (5x vyjížďka, 6x jízdárna) za 6000,-Kč

————————————————————————-

VČASNÉ ZRUŠENÍ LEKCÍ – v případě, ze na domluvenou lekci/vyjížďku nemůžete přijet, tak je nutné se omluvit nejpozději 8 hodin předem!!!

Později omluvena lekce/vyjížďka se platí nebo škrtá z permanentky jak kdyby jste na lekci byli.

Dekujeme za pochopení 😊

——————————————————————————————————————————

Výuka na jízdárně na vlastním koni u nás na ranči nebo přijedeme k Vám 

Pro ty, kteří mají vlastního koně a chtějí se s ním posunout dál ve svých jezdeckých schopnostech nebo chtějí pomoct ze základním přiježděním a prací s koněm, se dá domluvit na tréninku.  Máme mnoholeté zkušenosti se základním výcvikem a prací ze země, obsedáním i přiježdění koní (skoro všechny naše koně jsme si obsedali sami).

Pracujeme s koňmi ze země na základě přirozené komunikace pomocí práce s tlakem. Pod sedlem nám jde hlavně o uvolněného a spokojeného koně, který dobře reaguje na pobídky a chodí na přilnutí se zapojením hřbetu. 

Cena u nás na ranči 400,-Kč za hodinu

Cena u Vás na ranči také 400,-Kč za hodinu + cestovné

 


Dárkové poukazy

Nevíte co koupit svým blízkým k narozeninám nebo k Vánocům za dárek? Vyjížďka na koni bude určitě nezapomenutelným zážitkem! Na poukaz je možné objednat cokoliv z naší nabídky 🙂

 

 

———————————————————————————————————————————-

Ceník

(Platný od 1. 1. 2023)

Skupinová vyjížďka na koni do terénu 400,- Kč / 50-60 minut

600,-Kč / (90 minut)

800,-Kč / (120 minut)

Vodič na vyjížďce (pro děti mladší 10 let) 100,-Kč / 1 vodič
Vodění dětí na jízdárně nebo v terénu (individuálně) 300,- Kč / 30 minut
   
Výcvik na jízdárně skupinový 500,- Kč / 45 – 50 minut
Výcvik na jízdárně individuální 650,-Kč/ 45 – 50 minut

 

 

 

Ranč KopaninyRanč Kopaniny
Ranč KopaninyRanč KopaninyRanč KopaninyRanč Kopaniny