Letní tábory 2023

 

❗️❗️❗️ BÍLÉ TRIČKO – prosíme všechny účastníky táborů, aby si s sebou vzali obyčejné bílé tričko, které můžou pomalovat 😊 

 

…………………………
VŠECHNY FOTKY Z TÁBORŮ A DALŠÍCH AKCÍ NAJDETE NA:

https://ranchkopaniny.rajce.idnes.cz/

——————————————————————–

Posudek o zdravotní způsobilosti dítěte k zotavovací akci (táboru) ke stažení zde:

posudek_lekare.pdf (wbs.cz)

Vytisknout a nechat potvrdit od lékaře. Platnost posudku je 2 roky. 

Ústřižek na přihlášce – potvrzení o bezinfekčnosti od rodičů je nutné podepsat před zahájením tábora. 

——————————————————————————————————————————

Z důvodu velkého zájmu a rychlého obsazení všech míst na letních táborech vypisujeme ještě jeden turnus klasického tábora (koně + hobby horsing) v termínu 6. – 12. 8. 2023 – OBSAZENO

——————————————————————————————————————————


OBSAZENOST TURNUSŮ

 I. turnus jezdeckého soustředění – OBSAZENO!

I. turnus klasického tábora – OBSAZENO!

II. turnus jezdeckého soustředění – OBSAZENO!

II. turnus klasického tábora (hobby horsing) – OBSAZENO!

 

Příměstský tábor – OBSAZENO

III. turnus klasického tábora – OBSAZENO!

III. turnus jezdeckého soustředění – OBSAZENO!

—————————————————————————————————————————–

PŘÍMĚSTSKÝ TÁBOR S KOŇMI

Ranč Kopaniny bude i v letošním roce pořádat příměstský tábor pro děti od 7– 16 let. Děti budou docházet každý den od pondělí do pátku v době od 8:30 – 17 hod. (po dohodě možno vyzvednout děti o chvíli později). Tábor se bude konat v termínu:  

 •    14. až 18. srpna 2023

 

Příměstský tábor je vhodný pro úplné začátečníky i pro pokročilé jezdce – budeme rozděleni do skupin podle jezdeckých zkušeností.

Děti budou jezdit a věnovat se koním 2x denně (dopoledne a odpoledne), dále se budeme starat a pečovat o koně, získávat znalostí týkajících se koní a ve volných chvílích se budou také hrát různé hry i chodit na výlety.

Cena: 4 200,- (zálohu 2200,- Kč zaplatit do 14 dnů po odeslání přihlášky) – pitný režim po celý den, jídlo 3x denně (polední svačina, oběd, odpolední svačina), dvakrát denně jízda na koni, pomůcky na doprovodnou část programu a odměny.

S sebou: Průkaz pojištěnce, pravidelně užívané léky, potvrzení o bezinfekčnosti od rodičů i od lékaře

Vhodné oblečení dle počasí, láhev na pití (pitný režim zajištěn), malý batůžek, sešit a propisku, toaletní papír. Na koně dlouhé neklouzavé kalhoty, pevné boty, helmu (stačí cyklistická), ešus, hrnek a příbor.

Bílé tričko s krátkým rukávem na pokreslení

————————————————————————————————————————————-

 

KLASICKÝ DĚTSKÝ TÁBOR S KOŇMI

Ranč Kopaniny bude i v letošním roce pořádat klasický tábor pro děti od 7– 16 let. Vše se bude odehrávat přímo na ranči – děti budou ubytované nahoře přímo u koní. Tábor se bude konat ve třech termínech:

 • 9 – 15. 7. 2023
 • 23 – 29. 7. 2023 (koně + hobby horsing)
 • 20 – 26. 8. 2023
 • NOVÝ TURNUS: 6. – 12. 8. 2023 (koně + hobby horsing)

Tábor je vhodný pro úplné začátečníky i pro pokročilé jezdce – budeme rozdělení do skupin podle jezdeckých zkušeností. Starším dětem, kteří se chtějí věnovat jenom koním, doporučuji jezdecké soustředění, kde je program přizpůsoben pokročilým jezdcům a v sedle trávíme více času.


Místo konání:
           Ranč Kopaniny, Kulířov

Zahájení tábora:      v neděli v 16:00

Zakončení tábora:   v sobota 11:00 (10:00 závěrečné vystoupení pro rodiče)

Ubytování:  na ranči v dřevěném srubu, karavanu a mobilheimu

Program klasického tábora:  Všechny děti se s námi zapojí do klasického denního režimu ranče – ráno obstarají koně (krmení), budou pomáhat při všech činnostech spojených s koňmi a prací na ranči. Jezdit budeme vždy dopoledne i odpoledne. Děti budou mít výcvik na jízdárně a všechny budou také jezdit na vyjížďky do terénu – mladší a méně zkušení jezdci budou absolvovat vyjížďky do terénu se zkušeným vodičem.  Dále si děti vyzkouší jízdu bez sedla, plavení koní v nedalekém rybníku, jízdu zručnosti a plnění různých úkolů a také práci s koňmi ze země. Během tábora pojedeme i na celodenní výlet spojený s opékáním špekáčků na ohni. Děti budou na ježdění rozděleny do více skupin dle pokročilosti a věku tak, aby si každý účastník tábora zdokonalil své jezdecké dovednosti.  Program dětí bude doplněn celotáborovou hrou.

Program Koně + hobby horsing: Všechny děti se s námi zapojí do klasického denního režimu ranče – ráno obstarají koně (krmení), budou pomáhat při všech činnostech spojených s koňmi a prací na ranči. Na tomto typu tábora budeme vždy dopoledne jezdit na koních (delší vyjížďky, výcvik na jízdárně a nepřijdete ani o plavení a celodenní výlet). V odpoledním a doprovodném programu se budeme věnovat hobby horsingu, kde si děti osvojí hodně teorie týkající se sportu a jezdeckých disciplín,  a budou mít doprovodný program. Děti si můžou vzít s sebou vlastního hobby horse a ti co doma nemají, tak nemusí zoufat – na začátku tábora si vyrobíme. 😊

Cena zahrnuje: celodenní stravu (snídaně, svačina, oběd, svačina, večeře), celodenní pitný režim, ubytování, doprovodný program a materiál k němu, jízdu na koni, odměny pro děti

Cena za dítě: 5. 900,- Kč    

S sebou:  Průkaz pojištěnce, pravidelně užívané léky, potvrzení o bezinfekčnosti od rodičů i od lékaře

Pláštěnku, gumáky, sportovní obuv, láhev na pití (pitný režim zajištěn), malý batůžek, psací potřeby (sešit a propisku), plavky, osušku, pokrývku hlavy, kapesníky, pyžamo, trička, tepláky, svetr, hygienické potřeby (kartáček na zuby, pasta, mýdlo, šampon, hřeben), toaletní papír, opalovací krém, repelent, baterku nebo čelovku, spací pytel, drobné peníze na nákup (např. sladkosti v místním obchodě), ešus, hrnek a příbor

 Na koně: dlouhé neklouzavé kalhoty, pevné boty s hladkou podrážkou a malým podpatkem – perka, helmu, bezpečnostní vestu – povinná pro pokročilé jezdce, kteří budou jezdit samostatně na vyjížďky ve všech chodech

Nebrat : drahé věci – elektroniku, šperky (za jejich ztrátu neručíme)

————————————————————————————————————————————

Jezdecké soustředění pro zdatné jezdce

Termín :         

         I. turnus: 2. 7. – 8. 7. 2023

         II. turnus: 16. 7 . – 22. 7. 2023

         III. turnus: 27. 8 . – 2. 9. 2023

Příjezd : v neděli v 16:00 hodin

Odjezd : v sobotu v 11:00 hodin (v 10:00 závěrečné vystoupení pro rodiče)

Ubytování : Přímo na ranči v dřevěném srubu, karavanu a mobilheimu

Cena : 6 900,- (strava, pitný režim, ubytování, ježdění)

Tábor je vhodný pouze pro jezdce starší 12-ti let, kteří zvládají koně v kroku, klusu i ve cvalu.

Během tábora se budeme zabývat péčí o koně, výcvikem na jízdárně i ježděním do terénu. Pojedeme na celodenní výlet – budeme putovat na klidných koních v okolí ranče Kopaniny, navštívíme zajímavá místa, uvidíme přírodu Moravského krasu i Rakoveckého údolí – minimálně 5 hodin za den v sedle, ujedeme cca 15-25 km. Jezdíme na westernových i anglických sedlech. Během soustředění pojedeme také plavit koně do nedalekého rybníka. Zkušení jezdci budou mít i lekci základní drezurní a skokové práce s koněm a budeme trénovat správný sed a vedení koně.

S sebou: Průkaz pojištěnce, pravidelně užívané léky, potvrzení o bezinfekčnosti od rodičů i od lékaře

Spací pytel, oblečení na spaní, ponožky, spodní prádlo, plavky, ručník, hygienické potřeby, toaletní papír, sportovní oblečení a obutí, trička, svetr, lehkou bundu, kraťasy, pláštěnku, opalovací krém, kšiltovku, gumáky, prášky (které dítě pravidelně užívá), psací potřeby (sešit a propisku), ešus, příbor, hrnek, batoh, šátek, baterku, kapesné dle uvážení (po cestě se můžeme zastavit v obchodě nebo v restauraci).

Na koně: Pevné boty, dlouhé neklouzavé kalhoty, pohodlné tričko, jezdeckou přilbu, bezpečnostní vestu nebo páteřní chránič – povinné (bičík, chapsy – pokud máte vlastní, ale není povinné)

—————————————————————————————————————————————

Pobyt na ranči s vlastním koněm

Máte vlastního koně a už Vás nebaví jezdit sami na vyjížďky pořád dokola tam, kde to znáte? Chcete poznávat nová zajímavá místa ze hřbetu svého koně? Chcete zažít dobrodružství a poznávat nové lidi od koní? Pak je tohle nabídka přímo pro Vás!

Pojďte si s námi užít týden u nás na ranči Kopaniny. Máme krásné okolí jako stvořené pro výlety na koních – nacházíme se v Drahanské vrchovině, nedaleko Moravského krasu a máme na koních projeté široké okolí, takže známe terén a možnosti, kam se vydat. 😊 Většinou je na naplánované trase nějaká restaurace, kde je možné udělat přestávku nebo nám doprovodné vozidlo doveze občerstvení kamkoliv na trasu.

Termín: Je možné se přidat k jednomu z turnusů našeho jezdeckého soustředění a budeme jezdit na vyjížďky a výlety společně s našimi koňmi a dětmi na soustředění 😊

 • 2. 7. – 8. 7. 2023
 • 16. 7. – 22. 7. 2023
 • 27. 8. – 2. 9. 2023

Příjezd : v neděli odpoledne (kolem 16:00 hodin)

Odjezd : v sobotu dopoledne (kolem 10:00 hodin)

Ubytování : Přímo na ranči v dřevěném srubu, karavanu a mobilheimu

Doprava na pobyt:  Vlastní

Cena : 5 000,- Kč

Cena zahrnuje:

 • Ustájení koně po celou dobu pobytu v menší ohrádce po jednom, případně po více koních (v případě, že se koně znají). K dispozici seno, ječmen/oves, voda. Pokud by chtěl někdo na noc do boxu, tak jsou k dispozici 3 venkovní boxy.
 • Ubytování lidí přímo v areálu ranče
 • Strava 5x denně (snídaně, svačina, oběd, svačina, večeře) – jídlo se dováží z nedaleké restaurace a pitný režim zajištěn
 • Plánování programu a doprovod zkušeného průvodce znalého okolí ranče a terénu

Tábor je vhodný pouze pro jezdce starší 12-ti let a dospělé, kteří mají koně zvyklé chodit na vyjížďky v terénu a jsou ovladatelní.  Odpovědnost za sebe a koně nese majitel – my zajišťujeme pouze program, doprovod zkušeného průvodce na výletech, stravu a ubytování.

Během pobytu se budeme zabývat péčí o koně, prací ze země, výcvikem na jízdárně i ježděním do terénu. Nedaleko máme krásný rybník vhodný k plavení. Program bude záležet na domluvě účastníků – klidně můžeme každý den vyrazit na nějakou delší vyjížďku se zastávkou v restauraci (útratu si hradí každý sám) nebo různě kombinovat s jízdárnou, odpočinkem, atp.

Můžeme vyrazit na celodenní výlety v okolí ranče, kde je mnoho možností kam vyjet. Pár tipů:

 • Můžeme vyrazit směr Jedovnice, kde je velký rybník Olšovec. Dále můžeme pokračovat směr Rudice, kde je Rudické propadání, krásné skály a pískový zatopený lom.
 • Další hezká místa jsou u Třech smrků v Ruprechtově, pak můžeme projet Rakovecké údolí
 • Zřícenina hradu Holštejn a camp v Baldovci je také hezká trasa, kde můžete vidět zajímavá místa
 • Hezké je také Údolí do Hamilton, kde minimálně 10x přejíždíme tamní říčku a je tam krásně 😊

Možnost zapůjčení našeho koně: Pokud jste dvě kamarádky/kamarádi – jedna vlastní svého koně a druhá ne, tak můžete přijet společně a po dobu pobytu si jedna z Vás na vyjížďky bude půjčovat našeho koně.  V případě půjčení našeho koně se k ceně pobytu se připočítá 2.000,-Kč.

———————————————————————————————————————————-

Kontakt

Dotazy ohledně táborů,  informace o volných místech, posílání přihlášek

Lenka Motalová

tel. +420 739 903 116

e-mail: L.SOTOLAROVA@SEZNAM.CZ (všechno malým písmem)

 

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

Přihlášky a propozice

 

Nový turnus – klasický tábor

 

Tábor s vlastním koněm

Jezdecké soustředění

Klasický tábor

Příměstský tábor