Letní tábory 2020

 

 POZOR!!!

POŽADUJEME PO VŠECH ÚČASTNÍCÍCH TÁBORŮ POTVRZENÍ O ZDRAVOTNÍ ZPŮSOBILOSTI OD OŠETŘUJÍCÍHO LÉKAŘE

VZOR ZDE KE STAŽENÍ: Zdravotní způsobilost

——————————————————————————————————————————————

VŠECHNY FOTKY Z TÁBORŮ A DALŠÍCH AKCÍ NAJDETE NA: https://ranchkopaniny.rajce.idnes.cz/

——————————————————————–

NOVINKA !

DOVOLENÁ S KOŇMI (TÁBOR PRO DOSPĚLÉ)

 Tento typ tábora je letošní NOVINKOU. Tábory pro děti a jezdecké soustředění pro náctileté děláme již několik let, ale stále stoupá zájem ze strany dospělých, tak jsme se rozhodli rozšířit naši nabídku o tento typ tábora. Dospělí u nás mohou strávit týden v sedlech našich koní a také je možnost si užít dovolenou s vlastním koněm a projet si okolí Moravského krasu.

Ranč Kopaniny se nachází v klidné lokalitě asi kilometr od nejbližší vesnice, v krásné přírodě Drahanské vrchoviny a nedaleko Moravského krasu. Koně na našem ranči jsou ustájeni v režimu 24/7 na rozlehlých členitých pastvinách a mají k dispozici rybník k ochlazení v horkých letních dnech i stromy, které jim vytváří přirozený stín. Je tu prostě krásně, obzvlášť na jaře, když vše kvete 😊

Chceme, aby si každý účastník užil pobyt naplno, a proto program tábora bude možné přizpůsobit dle zájmu účastníků. Nejvíc času budeme trávit s koňmi a ježděním (průměrně 3-4 hodiny denně), ale dá se vymyslet i další doprovodný program.

Nějaké návrhy:

 • VÝCVIK NA JÍZDÁRNĚ – na ranči máme poměrně velkou jízdárnu s travnato – pískovým povrchem s nějakým skokovým materiálem a překážkami s prvky extreme trailu – úzká lávka, široká lávka, překlápěcí můstek. Naši koně jsou na jízdárně ježděni v anglických sedlech a je možnost základní jízdárenské práce pod vedením cvičitele.
 • VYJÍŽĎKY DO TERÉRU – v okolí ranče se nachází krásná příroda tvořená loukami i lesy (o hodně se postaral kůrovec, ale něco nám ještě zbylo 😊 ) a můžeme každý den vyrazit na hodinové i delší vyjížďky do terénu a podívat se na mnoho zajímavých míst.
 • VÝLETY DO RESTAURACÍ – nedaleko od nás se nachází různé restaurace s možností uvázat koně a dat si něco na občerstvení, takže této možnosti často využíváme a jezdíme za nějakým cílem.
 • PUTOVÁNÍ – jezdíme také na celodenní výlety na různé směry od ranče a jelikož je kousek od Kulířova začátek Moravského krasu, tak je možné v okolí vidět velice zajímavá místa. Tyto celodenní výlety také spojíme se zastávkou v restauraci na občerstvení a většinou s námi jede také doprovodné vozidlo.
 • PLAVENÍ V RYBNÍKU – pár kilometrů od ranče jsou rybníky, kam je možné jet i s koňmi plavit. Většinou jezdíme se sedly k rybníku, odsedláme a plavíme a poté zase nasedláme a jedeme zpět.
 • PRÁCE S KOŇMI ZE ZEMĚ – základní práci ze země by měl znát každý kůň i každý člověk, který se u koní pohybuje, protože pochopit co a proč kůň dělá a co je mu přirozené je velice důležité. Vyzkoušíme si vodění, ustupování, couvání, lonžování a také budeme pozorovat koně v jejich přirozeném prostředí (máme momentálně 26 hlavé stádo koní na velkém prostoru a je zajímavé pozorovat jejich přirozené chování..)
 • VEČERNÍ GRILOVÁNÍ A OPÉKÁNÍ BUŘTŮ – večery budeme trávit na ranči, můžeme využít grill a také ohniště, popíjet různé nealko i alko nápoje a povídat si. Pokud by někdo měl kytaru, tak budeme moc rádi, když ji vezme s sebou a zazpíváme si 😊)
 • DOPROVODNÝ PROGRAM – každý účastník tábora se samozřejmě bude účastnit každodenního chodu ranče (péče o koně, každodenní krmení a úklid na ranči), budeme čistit a mazat jezdecké vybavení, učit se teorii o koních a můžeme si také zahrát nějaké hry (na tohle není člověk nikdy starý a občas si dospělí užijou hry víc než děti) 😀

Pobyt je vhodný pouze pro dospělé účastníky (18+), kteří zvládají koně ve všech chodech – krok, klus, cval.

UBYTOVÁNÍ

Bydlet budeme přímo na ranči, kde máme skromné zázemí (žádný 5* hotel), ale je zde vše, co je na týdenní pobyt potřeba. Spát se bude v mobilheimu a v karavanu. Vlastní spací pytel s sebou.

Je možné si vzít vlastní stan a bude to zohledněno v ceně.

STRAVA

Strava 5xdenně (snídaně, svačina, oběd, svačina, večeře). Obědy budeme dovážet ve várnicích z nedaleké restaurace. Nealkoholické nápoje po celou dobu tábora budou také zajištěny – šťáva, čaj, káva. Pokud se budeme zastavovat v restauracích, tak tam si platí útratu každý sám (obědy nám i na celodenní výlety bude dovážet doprovodné vozidlo – v ceně).

USTÁJENÍ VLASTNÍCH KONÍ

Je možné se tábora zúčastnit také s vlastním koněm. Koně budou mít každý vlastní ohradu z elektrického ohradníku a budou mít k dispozici seno, vodu a ječmen/oves dle potřeby. Na ranči jsou také 3 boxy pro případ škaredého počasí.

Kůň musí být zdravotně v pořádku, pravidelně odčervovaný a očkovaný – průkazy budeme kontrolovat v den příjezdu.

CENA TÁBORA

Cena zahrnuje – stravu 5x denně, pitný režim nealkoholických nápojů po celý pobyt, doprovod zkušeného průvodce, který zná okolí a provede Vás nejhezčími místy v okolí, doprovodné vozidlo na delších výletech a doprovodný program. (dále půjčení hodných a zkušených koní včetně vybavení – máme anglická i westernová sedla, ubytování)

Pro účastníky, kteří si na táboře budou půjčovat naše koně a budou ubytovaní v mobilheimu je cena 5.000,- Kč.

Pro účastníky, kteří si na táboře budou půjčovat naše koně a budou ubytovaní ve vlastním stanu je cena 4.500,- Kč.

Pro účastníky, kteří budou mít s sebou vlastního koně a budou ubytovaní v mobilheimu je cena 4.000,- Kč.

Pro účastníky, kteří budou mít s sebou vlastního koně a budou ubytovaní ve vlastním stanu je cena 3.500,- Kč.

TERMÍN

Termín 20.5. – 24.5.2020 (středa – neděle). Příjezd ve středu ráno (případně v úterý 19.5. večer)  a odjezd v neděli kolem poledne. Akce proběhne při minimálním počtu 4 účastníků. 

PLATEBNÍ PODMÍNKY

Pobyt se bude platit ve dvou krocích – záloha 2.000,- Kč se uhradí ihned (pro rezervaci místa na pobytu) a doplatek se bude hradit před zahájením pobytu, případně v den nástupu. 

Pokud ještě váháte, zda se na tento tábor přihlásit, tak mrkněte na fotky z táborů a dalších akcí na RAJČE – https://ranchkopaniny.rajce.idnes.cz/ nebo FACEBOOK – Ranč Kopaniny.

Více informací a další domluva na tel. +420 739 903 116 (Lenka Sotolářová)

 

——————————————————————–

PŘÍMĚSTSKÝ TÁBOR S KOŇMI

Ranč Kopaniny bude i v letošním roce pořádat příměstský tábor pro děti od 8– 18 let. Děti budou docházet každý den od pondělí do pátku v době od 8:30 – 17 hod. (po dohodě možno vyzvednout děti o chvíli později). Tábor se bude konat v termínu:

 • 3 až 7. srpna 2020 (1 VOLNÉ MÍSTO)

Tábory jsou vhodné pro úplné začátečníky i pro pokročilé jezdce.

Po zkušenostech z předchozích let nabízíme tento tábor pouze v jedné variantě Super koňáků! 

Super koňáci budou jezdit a věnovat se koním 2 hodiny denně (dopoledne a odpoledne), dále se budeme starat a pečovat o koně, získávat znalostí týkajících se koní a ve volných chvílích se budou také hrát různé hry i chodit na výlety.

Cena: 3 500,- (zálohu 1500,- zaplatit do 14 dnů po odeslání přihlášky) – pitný režim po celý den, jídlo 3x denně (polední svačina, oběd, odpolední svačina), každý den dvě hodiny jízdy na koni, pomůcky na druhou část programu a odměny.

S sebou: Průkaz pojištěnce, očkovací průkaz, pravidelně užívané léky, potvrzení o bezinfekčnosti.

Vhodné oblečení dle počasí, láhev na pití (pitný režim zajištěn), malý batůžek, psací potřeby. Na koně dlouhé neklouzavé kalhoty, pevné boty, helmu (stačí cyklistická), ešus, hrnek a příbor.

Nebrat : drahé věci – elektroniku, šperky (za jejich ztrátu neručíme)

 


Jezdecké soustředění – pro zdatné jezdce

Termíny:            I. turnus: 12. 7. – 18. 7. 2020 (OBSAZENO!)
                           II. turnus: 26. 7. – 1. 8. 2020 (OBSAZENO!)
                            III. turnus: 23. 8. – 29. 8. 2020 (OBSAZENO!)

Příjezd : v neděli v 15:00 hodin (drobná změna, viz. hromadný e-mail všem přihlášeným 18.6.2020)

Odjezd : v sobotu v 11:00 hodin (v 10:00 závěrečné vystoupení pro rodiče)

Ubytování : Přímo na ranči v dřevěném srubu, karavanu a mobilheimu

Cena : 6 000,- (strava, pitný režim, ubytování, ježdění – 20 hodin)

Tábor je vhodný pouze pro jezdce, kteří zvládají koně v kroku, klusu i ve cvalu.

Během tábora se budeme zabývat péčí o koně, výcvikem na jízdárně i ježděním do terénu. Pojedeme na celodenní výlet – budeme putovat na klidných koních v okolí ranče Kopaniny, navštívíme zajímavá místa, uvidíme přírodu Moravského krasu i Rakoveckého údolí – minimálně 5 hodin denně v sedle, ujedeme cca 15-25 km. Jezdíme na westernových i anglických sedlech. Během soustředění pojedeme také plavit koně do nedalekého rybníka. Zkušení jezdci budou mít i hodinu parkuru a základní drezurní práce s koněm.

S sebou: Průkaz pojištěnce, očkovací průkaz, pravidelně užívané léky, potvrzení o bezinfekčnosti

Spací pytel, oblečení na spaní, ponožky, spodní prádlo, plavky, ručník, hygienické potřeby, toaletní papír, sportovní oblečení a obutí, trička, svetr, lehkou bundu, kraťasy, pláštěnku, opalovací krém, kšiltovku, gumáky, prášky (které dítě pravidelně užívá), psací potřeby, ešus, příbor, hrnek, batoh, šátek, baterku, kapesné dle uvážení (po cestě se můžeme zastavit v obchodě nebo v restauraci).

Na koně: Pevné boty, dlouhé neklouzavé kalhoty, pohodlné tričko, jezdeckou přilbu, bezpečnostní vestu nebo páteřní chránič – povinné (bičík, chapsy – pokud máte vlastní, ale není povinné)

Nebrat : drahé věci – elektroniku, šperky (za jejich ztrátu neručíme)


KLASICKÝ DĚTSKÝ TÁBOR S KOŇMI

Ranč Kopaniny bude i v letošním roce pořádat klasický tábor pro děti od 7– 15 let. Letos se bude vše odehrávat přímo na ranči – děti budou ubytované nahoře přímo u koní. Tábor se bude konat ve dvou termínech:

 • 19 – 25. července 2020 (OBSAZENO!)
 • 16 – 22. srpna 2020 (OBSAZENO!)

Tábor je vhodný pro úplné začátečníky i pro pokročilé jezdce, ale těm doporučuji jezdecké soustředění, kde je program přizpůsoben pokročilým jezdcům a v sedle trávíme více času.

Místo konání:           Ranč Kopaniny, Kulířov

Zahájení tábora:      v neděli v 16:00

Zakončení tábora:   v sobota 11:00 (10:00 závěrečné vystoupení pro rodiče)

Ubytování:  na ranči v dřevěném srubu, karavanu a mobilheimu

Program:  Všechny děti se s námi zapojí do klasického denního režimu ranče – ráno obstarají koně (krmení), budou pomáhat při všech činnostech spojených s koňmi a prací na ranči. Jezdit budeme vždy hodinu dopoledne a hodinu odpoledne. Děti budou mít výcvik na jízdárně a všechny budou také jezdit na vyjížďky do terénu – mladší a méně zkušení jezdci budou absolvovat vyjížďky do terénu se zkušeným vodičem.  Dále si děti vyzkouší jízdu bez sedla, plavení koní v nedalekém rybníku, jízdu zručnosti a plnění různých úkolů a také práci s koňmi ze země. Během tábora pojedeme i na celodenní výlet spojený s opékáním špekáčků na ohni. Děti budou na ježdění rozděleny do více skupin dle pokročilosti a věku tak, aby si každý účastník tábora zdokonalil své jezdecké dovednosti.  Program dětí bude doplněn celotáborovou hrou.

Cena zahrnuje: celodenní stravu (snídaně, svačina, oběd, svačina, večeře), celodenní pitný režim, materiál pro výrobu v programu, doprovodný program, 2x denně jízdu na koni, odměny pro děti

Cena za dítě: 5.000,-Kč    

S sebou:  Průkaz pojištěnce, očkovací průkaz, pravidelně užívané léky, potvrzení o bezinfekčnosti

Pláštěnku, gumáky, sportovní obuv, láhev na pití (pitný režim zajištěn), malý batůžek, psací potřeby, plavky, osušku, pokrývku hlavy, kapesníky, pyžamo, trička, tepláky, svetr, hygienické potřeby (kartáček na zuby, pasta, mýdlo, šampon, hřeben), toaletní papír, opalovací krém, repelent, baterku nebo čelovku, spací pytel, drobné peníze na nákup (např. sladkosti v místním obchodě), ešus, hrnek a příbor

 Na koně: dlouhé neklouzavé kalhoty, pevné boty s hladkou podrážkou a malým podpatkem – perka, helmu, bezpečnostní vestu – povinná pro pokročilé jezdce, kteří budou jezdit samostatně na vyjížďky ve všech chodech

Nebrat : drahé věci – elektroniku, šperky (za jejich ztrátu neručíme)

—————————————————————————————————————————————–

Veškeré otázky ohledně všech táborů a přihlašování dětí směřujte na:

Lenka Sotolářová

tel. +420 739 903 116 a e-mail l.sotolarova@seznam.cz

 


Přihlášky a propozice ke stažení

PŘÍMĚSTSKÝ TÁBOR

JEZDECKÉ SOUSTŘEDĚNÍ

POBYTOVÝ TÁBOR