Letní tábory 2020

 

 

VŠECHNY FOTKY Z TÁBORŮ A DALŠÍCH AKCÍ NAJDETE NA: https://ranchkopaniny.rajce.idnes.cz/

——————————————————————–

PŘÍMĚSTSKÝ TÁBOR S KOŇMI

Ranč Kopaniny bude i v letošním roce pořádat příměstský tábor pro děti od 8– 18 let. Děti budou docházet každý den od pondělí do pátku v době od 8:30 – 17 hod. (po dohodě možno vyzvednout děti o chvíli později). Tábor se bude konat v termínu:

  • 3 až 7. srpna 2020

Tábory jsou vhodné pro úplné začátečníky i pro pokročilé jezdce.

Po zkušenostech z předchozích let nabízíme tento tábor pouze v jedné variantě Super koňáků! 

Super koňáci budou jezdit a věnovat se koním 2 hodiny denně (dopoledne a odpoledne), dále se budeme starat a pečovat o koně, získávat znalostí týkajících se koní a ve volných chvílích se budou také hrát různé hry i chodit na výlety.

Cena: 3 500,- (zálohu 1500,- zaplatit do 14 dnů po odeslání přihlášky) – pitný režim po celý den, jídlo 3x denně (polední svačina, oběd, odpolední svačina), každý den dvě hodiny jízdy na koni, pomůcky na druhou část programu a odměny.

S sebou: Průkaz pojištěnce, očkovací průkaz, pravidelně užívané léky, potvrzení o bezinfekčnosti.

Vhodné oblečení dle počasí, láhev na pití (pitný režim zajištěn), malý batůžek, psací potřeby. Na koně dlouhé neklouzavé kalhoty, pevné boty, helmu (stačí cyklistická), ešus, hrnek a příbor.

Nebrat : drahé věci – elektroniku, šperky (za jejich ztrátu neručíme)

 


Jezdecké soustředění – pro zdatné jezdce

Termíny:            I. turnus: 12. 7. – 18. 7. 2020
                           II. turnus: 26. 7. – 1. 8. 2020
                            III. turnus: 23. 8. – 29. 8. 2020

Příjezd : v neděli ve 13:00 hodin

Odjezd : v sobotu v 11:00 hodin (v 10:00 závěrečné vystoupení pro rodiče)

Ubytování : Přímo na ranči v dřevěném srubu, karavanu a mobilheimu

Cena : 6 000,- (strava, pitný režim, ubytování, ježdění – 20 hodin)

Tábor je vhodný pouze pro jezdce, kteří zvládají koně v kroku, klusu i ve cvalu.

Během tábora se budeme zabývat péčí o koně, výcvikem na jízdárně i ježděním do terénu. Pojedeme na celodenní výlet – budeme putovat na klidných koních v okolí ranče Kopaniny, navštívíme zajímavá místa, uvidíme přírodu Moravského krasu i Rakoveckého údolí – minimálně 5 hodin denně v sedle, ujedeme cca 15-25 km. Jezdíme na westernových i anglických sedlech. Během soustředění pojedeme také plavit koně do nedalekého rybníka. Zkušení jezdci budou mít i hodinu parkuru a základní drezurní práce s koněm.

S sebou: Průkaz pojištěnce, očkovací průkaz, pravidelně užívané léky, potvrzení o bezinfekčnosti

Spací pytel, oblečení na spaní, ponožky, spodní prádlo, plavky, ručník, hygienické potřeby, toaletní papír, sportovní oblečení a obutí, trička, svetr, lehkou bundu, kraťasy, pláštěnku, opalovací krém, kšiltovku, gumáky, prášky (které dítě pravidelně užívá), psací potřeby, ešus, příbor, hrnek, batoh, šátek, baterku, kapesné dle uvážení (po cestě se můžeme zastavit v obchodě nebo v restauraci).

Na koně: Pevné boty, dlouhé neklouzavé kalhoty, pohodlné tričko, jezdeckou přilbu, bezpečnostní vestu nebo páteřní chránič – povinné (bičík, chapsy – pokud máte vlastní, ale není povinné)

Nebrat : drahé věci – elektroniku, šperky (za jejich ztrátu neručíme)


KLASICKÝ DĚTSKÝ TÁBOR S KOŇMI

Ranč Kopaniny bude i v letošním roce pořádat klasický tábor pro děti od 7– 15 let. Letos se bude vše odehrávat přímo na ranči – děti budou ubytované nahoře přímo u koní. Tábor se bude konat ve dvou termínech:

  • 19 – 25. července 2020
  • 16 – 22. srpna 2020

Tábor je vhodný pro úplné začátečníky i pro pokročilé jezdce, ale těm doporučuji jezdecké soustředění, kde je program přizpůsoben pokročilým jezdcům a v sedle trávíme více času.

Místo konání:           Ranč Kopaniny, Kulířov

Zahájení tábora:      v neděli v 16:00

Zakončení tábora:   v sobota 11:00 (10:00 závěrečné vystoupení pro rodiče)

Ubytování:  na ranči v dřevěném srubu, karavanu a mobilheimu

Program:  Všechny děti se s námi zapojí do klasického denního režimu ranče – ráno obstarají koně (krmení), budou pomáhat při všech činnostech spojených s koňmi a prací na ranči. Jezdit budeme vždy hodinu dopoledne a hodinu odpoledne. Děti budou mít výcvik na jízdárně a všechny budou také jezdit na vyjížďky do terénu – mladší a méně zkušení jezdci budou absolvovat vyjížďky do terénu se zkušeným vodičem.  Dále si děti vyzkouší jízdu bez sedla, plavení koní v nedalekém rybníku, jízdu zručnosti a plnění různých úkolů a také práci s koňmi ze země. Během tábora pojedeme i na celodenní výlet spojený s opékáním špekáčků na ohni. Děti budou na ježdění rozděleny do více skupin dle pokročilosti a věku tak, aby si každý účastník tábora zdokonalil své jezdecké dovednosti.  Program dětí bude doplněn celotáborovou hrou.

Cena zahrnuje: celodenní stravu (snídaně, svačina, oběd, svačina, večeře), celodenní pitný režim, materiál pro výrobu v programu, doprovodný program, 2x denně jízdu na koni, odměny pro děti

Cena za dítě: 5.000,-Kč    

S sebou:  Průkaz pojištěnce, očkovací průkaz, pravidelně užívané léky, potvrzení o bezinfekčnosti

Pláštěnku, gumáky, sportovní obuv, láhev na pití (pitný režim zajištěn), malý batůžek, psací potřeby, plavky, osušku, pokrývku hlavy, kapesníky, pyžamo, trička, tepláky, svetr, hygienické potřeby (kartáček na zuby, pasta, mýdlo, šampon, hřeben), toaletní papír, opalovací krém, repelent, baterku nebo čelovku, spací pytel, drobné peníze na nákup (např. sladkosti v místním obchodě), ešus, hrnek a příbor

 Na koně: dlouhé neklouzavé kalhoty, pevné boty s hladkou podrážkou a malým podpatkem – perka, helmu, bezpečnostní vestu – povinná pro pokročilé jezdce, kteří budou jezdit samostatně na vyjížďky ve všech chodech

Nebrat : drahé věci – elektroniku, šperky (za jejich ztrátu neručíme)

—————————————————————————————————————————————–

Veškeré otázky ohledně všech táborů a přihlašování dětí směřujte na:

Lenka Sotolářová

tel. +420 739 903 116 a e-mail l.sotolarova@seznam.cz

 


Přihlášky a propozice ke stažení

PŘÍMĚSTSKÝ TÁBOR

JEZDECKÉ SOUSTŘEDĚNÍ

POBYTOVÝ TÁBOR