Letní tábory 2021

 

Informace k testům na covid při nástupu na tábor 

Před nástupem na letní tábor mají povinnost děti splnit jednu z podmínek OTN (očkování-test-nemoc):

✔️22 dnů po první dávce očkování (certifikát stažený z portálu ocko.uzis.cz),

✔️PCR test starý max. 7 dní,

✔️antigenní test starý max. 3 dny (přetestování každých 7 dní),

✔️samotest provedený na místě (přetestování každých 7 dní),

✔️potvrzení o testu ze školy, případně čestné prohlášení (přetestování každých 7 dní),

✔️testovat se vůbec nebudou muset ti, co předloží doklad o prodělané nemoci nebo o očkování.

Naše tábory trvají 6 dní, tudíž nebude nutné děti přetestovávat. Prosím přinést v den nástupu na tábor potvrzená o negativním testu z odběrového místa nebo přinést vlastní samotest a děti otestujeme společně přímo na ranči. 🙂

 

Děkujeme!

 


POŽADUJEME PO VŠECH ÚČASTNÍCÍCH TÁBORŮ POTVRZENÍ O ZDRAVOTNÍ ZPŮSOBILOSTI OD OŠETŘUJÍCÍHO LÉKAŘE A TAKÉ POTVRZENÍ O BEZINFEKČNOSTI OD RODIČŮ, KTERÉ JE SOUČÁSTÍ PŘIHLÁŠEK

VZOR ZDE KE STAŽENÍ: Zdravotní způsobilost

—————————————————————————————————————————————–

VŠECHNY FOTKY Z TÁBORŮ A DALŠÍCH AKCÍ NAJDETE NA: https://ranchkopaniny.rajce.idnes.cz/

——————————————————————–

 NOVINKA!!!

Pobyt na ranči s vlastním koněm

pro děti i dospělé

Máte vlastního koně a už Vás nebaví jezdit sami na vyjížďky pořád dokola tam, kde to znáte? Chcete poznávat nová zajímavá místa ze hřbetu svého koně? Chcete zažít dobrodružství a poznávat nové lidi od koní? Pak je tohle nabídka přímo pro Vás!

Pojďte si s námi užít první červencový týden u nás na ranči Kopaniny. Máme krásné okolí jako stvořené pro výlety na koních – nacházíme se v Drahanské vrchovině, nedaleko Moravského krasu a máme na koních projeté široké okolí, takže známe terén a možnosti, kam se vydat. 😊 Většinou je na naplánované trase nějaká restaurace, kde je možné udělat přestávku nebo nám doprovodné vozidlo doveze občerstvení kamkoliv na trasu.

Termín            4. 7. – 9. 7. 2021

Příjezd : v neděli odpoledne (kolem 17:00 hodin)

Odjezd : v pátek odpoledne (kolem 17:00 hodin)

Ubytování : Přímo na ranči v dřevěném srubu, karavanu a mobilheimu

Doprava na pobyt:  Vlastní

Cena : 5 000,- Kč

Cena zahrnuje:

 • Ustájení koně po celou dobu pobytu v menší ohrádce po jednom, případně po více koních (v případě, že se koně znají). K dispozici seno, ječmen/oves, voda. Pokud by chtěl někdo na noc do boxu, tak jsou k dispozici 3 venkovní boxy.
 • Ubytování lidí přímo v areálu ranče
 • Strava 3x denně (snídaně, oběd, večeře) – jídlo se dováží z nedaleké restaurace a pitný režim zajištěn
 • Plánování programu a doprovod zkušeného průvodce znalého okolí ranče a terénu

Tábor je vhodný pouze pro jezdce starší 12-ti let a dospělé, kteří mají koně zvyklé chodit na vyjížďky v terénu a jsou ovladatelní.  Odpovědnost za sebe a koně nese majitel – my zajišťujeme pouze program, doprovod zkušeného průvodce na výletech, stravu a ubytování.

Během pobytu se budeme zabývat péčí o koně, prací ze země, výcvikem na jízdárně i ježděním do terénu. Nedaleko máme krásný rybník vhodný k plavení. Program bude záležet na domluvě účastníků – klidně můžeme každý den vyrazit na nějakou delší vyjížďku se zastávkou v restauraci (útratu si hradí každý sám) nebo různě kombinovat s jízdárnou, odpočinkem, atp.

Můžeme vyrazit na celodenní výlety v okolí ranče, kde je mnoho možností kam vyjet. Pár tipů:

 • Můžeme vyrazit směr Jedovnice, kde je velký rybník Olšovec. Dále můžeme pokračovat směr Rudice, kde je Rudické propadání, krásné skály a pískový zatopený lom.

 

 • Další hezká místa jsou u Třech smrků v Ruprechtově, pak můžeme projet Rakovecké údolí
 • Zřícenina hradu Holštejn a camp v Baldovci je také hezká trasa, kde můžete vidět zajímavá místa
 • Hezké je také Údolí do Hamilton, kde minimálně 10x přejíždíme tamní říčku a je tam krásně 😊

 

 

Možnost zapůjčení našeho koně: Pokud jste dvě kamarádky/kamarádi – jedna vlastní svého koně a druhá ne, tak můžete přijet společně a po dobu pobytu si jedna z Vás na vyjížďky bude půjčovat našeho koně.  V případě půjčení našeho koně se k ceně pobytu se připočítá 1.000,-Kč.

Tábor se uskuteční při minimálním počtu 4 osob.

S sebou: (pro děti) Průkaz pojištěnce, pravidelně užívané léky, potvrzení o bezinfekčnosti od rodičů i od lékaře

Spací pytel, oblečení na spaní, ponožky, spodní prádlo, plavky, ručník, hygienické potřeby, toaletní papír, sportovní oblečení a obutí, trička, svetr, lehkou bundu, kraťasy, pláštěnku, opalovací krém, kšiltovku, gumáky, prášky (které dítě pravidelně užívá), psací potřeby, ešus, příbor, hrnek, batoh, šátek, baterku, kapesné dle uvážení (po cestě se můžeme zastavit v obchodě nebo v restauraci).

Na koně: Pevné boty, dlouhé neklouzavé kalhoty, pohodlné tričko, jezdeckou přilbu, bezpečnostní vestu nebo páteřní chránič (bičík, chapsy – pokud máte vlastní, ale není povinné)

Přihláška na pobyt

Kontakt: Lenka Sotolářová, tel. +420 739 903 116

—————————————————————————————————————————————-

PŘÍMĚSTSKÝ TÁBOR S KOŇMI

Ranč Kopaniny bude i v letošním roce pořádat příměstský tábor pro děti od 8– 18 let. Děti budou docházet každý den od pondělí do pátku v době od 8:30 – 17 hod. (po dohodě možno vyzvednout děti o chvíli později). Tábor se bude konat v termínu:

 • 2. až 6. srpna 2021 (OBSAZENO!)

Tábory jsou vhodné pro úplné začátečníky i pro pokročilé jezdce.

Po zkušenostech z předchozích let nabízíme tento tábor pouze v jedné variantě Super koňáků! 

Děti budou jezdit a věnovat se koním 2x denně (dopoledne a odpoledne), dále se budeme starat a pečovat o koně, získávat znalostí týkajících se koní a ve volných chvílích se budou také hrát různé hry i chodit na výlety.

Cena: 3 500,- (zálohu 1500,- zaplatit do 14 dnů po odeslání přihlášky) – pitný režim po celý den, jídlo 3x denně (polední svačina, oběd, odpolední svačina), každý den dvě hodiny jízdy na koni, pomůcky na druhou část programu a odměny.

S sebou: Průkaz pojištěnce, pravidelně užívané léky, potvrzení o bezinfekčnosti od rodičů i od lékaře

Vhodné oblečení dle počasí, láhev na pití (pitný režim zajištěn), malý batůžek, psací potřeby. Na koně dlouhé neklouzavé kalhoty, pevné boty, helmu (stačí cyklistická), ešus, hrnek a příbor.

Nebrat : drahé věci – elektroniku, šperky (za jejich ztrátu neručíme)

 

 


Jezdecké soustředění – pro zdatné jezdce

 

Termín:         
 I. turnus:
11. 7. – 17. 7. 2021    (OBSAZENO!)
II. turnus: 8. 8. – 14. 8. 2021    (OBSAZENO!)
III. turnus: 22. 8. – 28. 8. 2021     (OBSAZENO!)

Příjezd : v neděli v 16:00 hodin

Odjezd : v sobotu v 11:00 hodin (v 10:00 závěrečné vystoupení pro rodiče)

Ubytování : Přímo na ranči v dřevěném srubu, karavanu a mobilheimu

Cena : 6 000,- (strava, pitný režim, ubytování, ježdění)

Tábor je vhodný pouze pro jezdce, kteří zvládají koně v kroku, klusu i ve cvalu.

Během tábora se budeme zabývat péčí o koně, výcvikem na jízdárně i ježděním do terénu. Pojedeme na celodenní výlet – budeme putovat na klidných koních v okolí ranče Kopaniny, navštívíme zajímavá místa, uvidíme přírodu Moravského krasu i Rakoveckého údolí – minimálně 5 hodin za den v sedle, ujedeme cca 15-25 km. Jezdíme na westernových i anglických sedlech. Během soustředění pojedeme také plavit koně do nedalekého rybníka. Zkušení jezdci budou mít i lekci parkuru a budeme se učit základní jízdárenskou práci s koněm.

S sebou: Průkaz pojištěnce, pravidelně užívané léky, potvrzení o bezinfekčnosti od rodičů i od lékaře

Spací pytel, oblečení na spaní, ponožky, spodní prádlo, plavky, ručník, hygienické potřeby, toaletní papír, sportovní oblečení a obutí, trička, svetr, lehkou bundu, kraťasy, pláštěnku, opalovací krém, kšiltovku, gumáky, prášky (které dítě pravidelně užívá), psací potřeby, ešus, příbor, hrnek, batoh, šátek, baterku, kapesné dle uvážení (po cestě se můžeme zastavit v obchodě nebo v restauraci).

Na koně: Pevné boty, dlouhé neklouzavé kalhoty, pohodlné tričko, jezdeckou přilbu, bezpečnostní vestu nebo páteřní chránič – povinné (bičík, chapsy – pokud máte vlastní, ale není povinné)

Nebrat : drahé věci – elektroniku, šperky (za jejich ztrátu neručíme)


KLASICKÝ DĚTSKÝ TÁBOR S KOŇMI

 

Ranč Kopaniny bude i v letošním roce pořádat klasický tábor pro děti od 7– 15 let. Letos se bude vše odehrávat přímo na ranči – děti budou ubytované nahoře přímo u koní. Tábor se bude konat ve dvou termínech:

 • I. turnus: 18. – 24. července 2021        (OBSAZENO!)
 • II. turnus: 15. – 21. srpna 2021         (OBSAZENO!)

Tábor je vhodný pro úplné začátečníky i pro pokročilé jezdce, ale těm doporučuji jezdecké soustředění, kde je program přizpůsoben pokročilým jezdcům a v sedle trávíme více času.


Místo konání:
           Ranč Kopaniny, Kulířov

Zahájení tábora:      v neděli v 16:00

Zakončení tábora:   v sobota 11:00 (10:00 závěrečné vystoupení pro rodiče)

Ubytování:  na ranči v dřevěném srubu, karavanu a mobilheimu

Program:  Všechny děti se s námi zapojí do klasického denního režimu ranče – ráno obstarají koně (krmení), budou pomáhat při všech činnostech spojených s koňmi a prací na ranči. Jezdit budeme vždy dopoledne i odpoledne. Děti budou mít výcvik na jízdárně a všechny budou také jezdit na vyjížďky do terénu – mladší a méně zkušení jezdci budou absolvovat vyjížďky do terénu se zkušeným vodičem.  Dále si děti vyzkouší jízdu bez sedla, plavení koní v nedalekém rybníku, jízdu zručnosti a plnění různých úkolů a také práci s koňmi ze země. Během tábora pojedeme i na celodenní výlet spojený s opékáním špekáčků na ohni. Děti budou na ježdění rozděleny do více skupin dle pokročilosti a věku tak, aby si každý účastník tábora zdokonalil své jezdecké dovednosti.  Program dětí bude doplněn celotáborovou hrou.

Cena zahrnuje: celodenní stravu (snídaně, svačina, oběd, svačina, večeře), celodenní pitný režim, materiál pro výrobu v programu, doprovodný program, 2x denně jízdu na koni, odměny pro děti

Cena za dítě: 5.000,-Kč    

S sebou:  Průkaz pojištěnce, pravidelně užívané léky, potvrzení o bezinfekčnosti od rodičů i od lékaře

Pláštěnku, gumáky, sportovní obuv, láhev na pití (pitný režim zajištěn), malý batůžek, psací potřeby, plavky, osušku, pokrývku hlavy, kapesníky, pyžamo, trička, tepláky, svetr, hygienické potřeby (kartáček na zuby, pasta, mýdlo, šampon, hřeben), toaletní papír, opalovací krém, repelent, baterku nebo čelovku, spací pytel, drobné peníze na nákup (např. sladkosti v místním obchodě), ešus, hrnek a příbor

 Na koně: dlouhé neklouzavé kalhoty, pevné boty s hladkou podrážkou a malým podpatkem – perka, helmu, bezpečnostní vestu – povinná pro pokročilé jezdce, kteří budou jezdit samostatně na vyjížďky ve všech chodech

Nebrat : drahé věci – elektroniku, šperky (za jejich ztrátu neručíme)

—————————————————————————————————————————————–

Veškeré otázky ohledně všech táborů a přihlašování dětí směřujte na:

Lenka Sotolářová

tel. +420 739 903 116 a e-mail l.sotolarova@seznam.cz

 


Přihlášky a propozice ke stažení

PŘÍMĚSTSKÝ TÁBOR

JEZDECKÉ SOUSTŘEDĚNÍ

KLASICKÝ TÁBOR

 

 

 

 

 

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat